14 лют 2023

Купити «добровільну автоцивілку» ДЦВ на ФінБест

Добровільне страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів має багато назв, наприклад: ДЦВ, «добровільна автоцивілка», «додаткова автоцивілка». Також у народі ДЦВ називають «розширеною автоцивілкою», адже вона починає діяти у ситуації, коли з вини власника автомобіля скоєно ДТП, а сума матеріального збитку, нанесеного потерпілій стороні, перевищує ліміт відповідальності страховика за полісом ОСЦПВ.

Що важливо знати про ДЦВ?

  1. Поліс ОСЦПВ – це обов’язкова страховка, яка відповідно до Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» повинна бути у кожного власника авто. Поліс ДЦВ – річ добровільна. Автовласник вирішує самостійно, купувати додаткове покриття до обов’язкової страховки транспортного засобу, чи ні.
  2. ДЦВ оформлюється виключно як доповнення до автоцивілки. Це окремий договір страхування. Оформити поліс ДЦВ без поліса ОСАГО неможливо, і без обов’язкової страховки він не дійсний.
  3. Розмір додаткового покриття страхувальник вибирає самостійно.
  4. За невисокої вартості поліса ДЦВ (від 150,00 грн залежно від обраної страхової компанії) страхувальник у разі необхідності отримує можливість збільшити страхову виплату на 1 млн. грн.
  5. Після придбання обов'язкової страховки ТЗ можна придбати страховий поліс ДЦВ відразу або через деякий час.
  6. Найзручніше купувати поліси ОСЦПВ і ДЦВ у однієї страхової компанії. Це зекономить час і позбавить зайвого клопоту у разі настання страхового випадку, адже відшкодуванням збитків займатиметься один страховик. Проте, якщо рішення докупить ДЦВ прийшло вже після оформлення автоцивілки, ніщо не завадить укласти договір ДЦВ з іншою страховою компанією, наприклад, якщо у неї кращий рейтинг виплат, або краща ціна.
  7. Повідомлення про настання страхового випадку за договором ДЦВ подається одночасно з повідомленням по ОСЦПВВНТЗ, якщо за попередньою оцінкою сума збитків може перевищувати законодавчо визначені ліміти по автоцивілці (320 000 грн / на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих та 160 000 грн / на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих).
  8. Спочатку відшкодування збитків здійснюється за автоцивілкою, і лише у випадку, якщо лімітів покриття збитків за полісом ОСЦПВ недостатньо, відшкодування здійснюється за полісом ДЦВ.
  9. Закінчується термін дії поліса ДЦВ одночасно з полісом ОСЦПВ, навіть якщо його було оформлено пізніше.

Інформація для роздумів. Кілька аргументів на користь придбання «розширеної автоцивілки».

Навіть якщо ви належите до категорії автовласників з солідним стажем кермування, неможливо гарантувати, що ви ніколи не втрапите у халепу на дорозі. Іноді навіть найдосвідченіший водій може стати винуватцем ДТП. Що вже казати, якщо за кермом водій-початківець.

У критичній ситуації у винуватця ДТП значно менше стресу, якщо він усвідомлює, що компенсувати потерпілому збитки не доведеться з власної кишені, навіть якщо в результаті аварії серйозно пошкоджено автівку преміум-класу. Для потерпілого ж важливо отримати максимальну страхову виплату, не звертаючись до суду з вимогою повної компенсації збитків.

Відповідно до статистичних даних Патрульної поліції України у мирному 2021 році зафіксовано 24521 дорожно-транспортних пригод. Не набагато менше ДТП трапилося у воєнному 2022 році. Попри те, що статистичні дані публікуються з урахуванням регіонів, в яких рівень аварійності суттєво знизився через тимчасову окупацію та ведення постійних бойових дій, загальне число ДТП становить 18628. Крім того, залишається незмінним, що найбільше ДТП трапляється у великих містах, де на дорогах нерідко зустрічаються дорогі елітні автівки.

Отже, надійний страховий захист на випадок непередбачуваної ситуації нікому і ніколи не завадить, чи не так?

Розглянемо гіпотетичну ситуацію, коли водій втрапив у ДТП з новенькою іномаркою, у якої замість металевих крил та капота компоненти з вуглеволокна, запчастини з композиту і дорогущі скляні елементи.

Якщо винуватець аварії має поліс ОСЦПВ, то частину завданих збитків у межах лімітів відшкодує страхова компанія.

Але будьмо реалістами, компенсації за ОСЦПВ буде недостатньо.

Безсумнівно, власник супер-кару ремонтуватиме свій люксовий автомобіль у офіційного дилера.

Різницю між вартістю такого ремонту і сумою, яку компенсуватиме страхова компанія за полісом автоцивілки, винуватцю ДТП доведеться сплатити з власної кишені.

Якщо винуватець ДТП, купуючи обов’язкову страховку, не пошкодував кілька сотень гривень і придбав «розширену автоцивілку», то він додатково убезпечив себе на сотні тисяч.

Купувати чи не купувати поліс ДЦВ – вирішувати вам. Це справа добровільна.

Проте, FinBest наполегливо радить звернути увагу на «прокачану автоцивілку» і не нехтувати додатковим захистом.

Шукай ДЦВ від СК «ПЗУ Україна» та СК «УСГ» тут: https://finbest.com.ua/osago

Фінансовий словничок для допитливих:

Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) — це вид страхування, який спрямований на забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та майну потерпілих при експлуатації транспортних засобів на території України.

Добровільне страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ДЦВ) - це механізм захисту, який забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної потерпілим в результаті ДТП третім особам, у випадку, якщо сума збитку перевищує ліміт відповідальності за полісом ОСЦПВВНТЗ.

Онлайн КАСКО
Знижки від 10 до 22%
Поділитись новиною у соціальних мережах:
TelegramTelegramWhatsAppWhatsAppMessengerMessengerSkypeSkypeFacebookFacebookXX
Вгору
arrow_forward

FinBest – зручний онлайн-агрегатор для обрання найоптимальніших страхових пропозицій від лідерів фінансового ринку

Швидке оформлення електронних страхових полісів автоцивілки та ДЦВ, зеленої картки, КАСКО та страховок для подорожуючих за кордон

arrow_forward