Пропозиції від лідерів фінансового ринку
Працюємо заради перемоги. ФінБест – ваш гід з онлайн-страхування
Гамбургер меню

АВТОЦИВІЛКА і ДЦВ

Що таке страховка ОСЦПВ

ОСЦПВ - це обов'язковий вид страхування відповідальності водія в Україні, який регулюється Законом «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

ОСЦПВ (у народі цей поліс ще називають «ОСАГО», «автоцивілка» або «обов'язкова страховка»). Цей вид страхування передбачає виплату коштів третім особам, які постраждали під час аварії. Тобто, якщо водій вчинив ДТП, у якій постраждали транспортні засоби або люди, страхова компанія відшкодує збитки саме потерпілим.

Навіщо потрібна така автомобільна страховка?

 1. Поліс ОСЦПВ обов'язковий для всіх власників ТЗ, зареєстрованих в Україні або тимчасово ввезених в країну. Без поліса автоцивілки водію не варто сідати за кермо, бо цей документ настільки ж необхідний, як техпаспорт і водійські права.
 2. Обов'язкова страховка може заощадити чималі гроші, якщо ДТП сталася з вини власника страхового поліса, адже страхова компанія компенсує частину витрат на лікування потерпілого водія і пасажирів, ремонт транспортного засобу і муніципального майна. При цьому автоцивілка не покриває ремонт автомобіля власника поліса ОСЦПВ.
  Відповідно до постанови правління Національного банку України від 30.05.2022 № 109 «Про розміри страхових сум за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» збільшено страхові суми за договорами обов’язкового страхування.
  З 01.07.2022 страхові суми за договорами ОСЦПВ встановлено у таких розмірах:
  • до 160 000 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих (до змін ця сума становила 130 000 гривень);
  • до 320 000 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих (до змін ця сума становила 260 000 гривень).
 3. Якщо у ДТП шкоду власнику поліса ОСЦПВ завдано невстановленим ТЗ або автомобілем, власник якого не застрахувався або керував ним, не маючи на те права, то власник автоцивілки може розраховувати на відшкодування збитків. У таких випадках гроші виділяє фонд захисту потерпілих МТСБУ.

Як обрати та придбати автоцивілку онлайн на маркетплейсі FinBest

Над створенням агрегатора ФінБест працювали розробники, які цінують власний час і час користувачів, тому алгоритм оформлення електронного поліса ОСЦПВ було максимально спрощено. Щоб придбати обов’язковий страховий поліс на автомобіль користувач повинен залишити у відповідних формах заявки на страхування тільки ті дані, які є дійсно необхідними випуску договору страхування.

Щоб розрахувати вартість автоцивілки і купити електронний поліс ОСЦПВ, зробіть кілька простих кроки:

 1. З переліку страхових продуктів оберіть послугу «Автоцивілка».
 2. Щоб дізнатися про ціну страховки, залиште у відповідних полях розділу «За параметрами» інформацію про автомобіль (тип ТЗ, об’єм двигуна, місто реєстрації власника авто), відмітивши потрібне у зручних випадних списках .
 3. Отримайте базовий перелік пропозицій від страхових компаній-партнерів FinBest з цінами на автоцивілку, автоматично розрахований системою.
 4. Зазначте інформацію про бажану дату початку дії страховки, франшизу, наявність пільг, промокоду, у разі необхідності повідомте, чи використовуєте ви ТЗ як таксі, чи має ваша автівка номери з іноземною реєстрацією. Ці дані впливають на ціну поліса.
 5. Отримайте остаточний перелік цінових пропозицій від страхових компаній-партнерів FinBest.
 6. Оберіть серед пропозицій ту, яка найбільше відповідає вашим потребам, і починайте оформлення електронного поліса ОСЦПВ онлайн.
 7. Залиште ваші персональні дані та додаткову інформацію про ТЗ і згенеруйте поліс автоцивілки.
 8. Отримайте згенерований договір страхування ОСЦПВ, перевірте коректність зазначених у ньому даних і переходьте до наступного етапу випуску електронного поліса – оплати.
 9. Підпишіть документ за допомогою КЕП чи СМС-коду.
 10. Отримайте ваш поліс автоцивілки на електронну скриньку, адресу якої ви зазначили в процесі оформлення автомобільної страховки.

Чим відрізняється електронний поліс від договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ), оформленого на паперовому носії

І електронний поліс, оформлений online та скріплений за допомогою електронних підписів, і традиційний, виготовлений на кольоровому паперовому бланку та власноруч підписаний уповноваженим працівником страхової компанії та страхувальником, є однаково легітимними і відповідають вимогам чинного Законодавства України.
Обидва види полісів зpiвняні у юpидичнiй cилi Пocтaнoвою Kaбінету Міністрів Уĸpaїни від 27.03.2019 №258 «Про внесення зміни до пункту 2.1 Правил дорожнього руху».

Електронний страховий договір ОСЦПВ, отриманий на e-mail у форматі PDF, ви можете навіть не poздpyĸoвyвaти. Проте, якщо вам зручніше зберігати обов’язкову автостраховку на паперовому носії, роздрукуйте поліс, щоб завжди мати його під рукою у машині.

Від чого залежить ціна обов'язкової страховки ОСАГО

При визначенні ціни поліса автоцивілки до уваги беруться:

 • тип транспортного засобу (договір страхування мотоцикла коштуватиме дешевше, ніж легкового чи вантажного автомобіля)
 • об'єм двигуна (більший об’єм – дорожча обов'язкова автомобільна страховка)
 • місце реєстрації ТЗ
 • сфера використання автомобіля та особливості його експлуатації (якщо авто експлуатується як таксі, вартість поліса ОСЦПВ буде більшою)
 • строк дії договору страхування
 • розмір франшизи (більша франшиза – дешевше страхування ОСЦПВ)
 • наявність пільг у власника авто

Додаткове страхове покриття до автоцивілки (ДЦВ)

Додаткове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або добровільна автоцивілка чи ДЦВ - це поліс, який допоможе винуватцю ДТП відшкодувати нанесені потерпілій стороні матеріальні збитки в тому разі, якщо сума збитків перевищує ліміт відповідальності страховика за полісом ОСАГО.
Скажімо так: водію буде приємно бути власником поліса ДЦВ, якщо він спричинить аварію, де йому доведеться сплатити за ремонт автомобіля набагато більше, ніж може відшкодувати його страховка, адже за невисокої вартості поліса ДЦВ (від 150,00 грн залежно від обраного страховика) страхувальник отримує можливість збільшити страхову виплату на 1 млн. грн.

Що важливо знати про ДЦВ?

Поліс ОСЦПВ – це обов’язкова страховка, яка відповідно до вітчизняного законодавства повинна бути у кожного власника автомобіля, а договір страхування ДЦВ, який ще часто називають «розширеною автоцивілкою» – справа добровільна, адже власник автомобіля самостійно вирішує, купувати додаткове покриття до обов’язкової страховки ТЗ, чи ні.

Важливо пам’ятати:

 • ДЦВ оформлюється виключно як доповнення до автоцивілки.
 • ДЦВ - це окремий договір страхування.
 • Поліс ДЦВ неможливо оформити без поліса ОСАГО, і без обов’язкової страховки він не дійсний.
 • Розмір додаткового покриття страхувальник вибирає самостійно.
 • Поліс ДЦВ можна придбати відразу з полісом ОСЦПВ, а можна через деякий час і у іншої страхової компанії.
 • Повідомлення про настання страхового випадку за договором ДЦВ подається одночасно з повідомленням по договору ОСЦПВВНТЗ, якщо за попередньою оцінкою сума збитків перевищуватиме визначені законодавчо ліміти по автоцивілці.
 • Термін дії поліса ДЦВ закінчується одночасно з полісом ОСЦПВ, навіть «розширену автоцивілку» було оформлено пізніше.

Команда ФінБест піклується про те, щоб користувачі онлайн-маркетплейсу FinBest могли придбати якісні фінансові продукти від компаній з надійною репутацією.
Бажаєте додатково захистити ваш автомобіль від ризиків, які можуть виникнути у процесі його експлуатації, плануєте подорож за межі країни на власній автівці, їдете за кордон на відпочинок або у справах самостійно чи з родиною – не ходіть далеко, захистіть своє здоров’я, майно і фінанси, скориставшись страховим агрегатором FinBest, придбавши онлайн у режимі 24/7 тут і зараз, з ПК чи прямо у смартфоні поліс «Зелена картка», туристичну страховку, договір КАСКО.

Оформити Автоцивілку

FinBest – ваш гід з онлайн-страхування
FinBest – зручний електронний сервіс для придбання онлайн полісів автоцивілки та зеленої картки, страховок для подорожуючих і КАСКО, а також ДЦВ від лідерів фінансового ринку.
Сервіс ДіяПлатіжний сервіс PotmoneПрограмний продукт Object Control – цифрові рішення для фінансових установ
FinBest – ваш гід з онлайн-страхування
FinBest – зручний електронний сервіс для придбання онлайн полісів автоцивілки та зеленої картки, страховок для подорожуючих і КАСКО, а також ДЦВ від лідерів фінансового ринку.