Онлайн-ресурси для планування подорожі, які допомагають швидко перетнути державний кордон України через пункти пропуску
З початку повномасштабного військового вторгнення російської федерації в Україну велика кількість наших громадян перетнула державний кордон у пошуках прихистку. Через пункти пропуску йшли пішки, переїжджали на власному авто чи залізницею.
Саме у цей період через значне збільшення трафіку набули ваги онлайн-ресурси, які допомагали громадянам відслідковувати завантаженість пунктів пропуску на кордонах, щоб мати змогу оперативно відкоригувати плани і убезпечити себе від довгих черг і тривалих очікувань. До вже існуючих державних ресурсів, які дають можливість моніторити інформацію щодо ситуації на кордонах з Польщею, Словаччиною, Румунією, Угорщиною та Молдовою, додалися створені волонтерами ресурси, які, наприклад, дають можливість у режимі онлайн дізнаватися про кількість пішоходів, легкового та вантажного транспорту, орієнтовний час очікування тощо.
Минуло вже більше року, проте українці продовжують активно користуватися пунктами пропуску на кордонах з сусідніми державами. Адже життя не припиняється. Ми навчилися жити в умовах війни: зросли обсяги товароперевезень, з настанням тепла зріс і пасажиропотік, а отже на кордонах України збільшились черги на контрольно-пропускних пунктах. В умовах повної відсутності авіасполучення збільшилась кількість тих, хто перетинає кордон на власному автомобілі.
Щоб ви могли зручного спланувати подорожі до країн Європи чи додому, пропонуємо вам перелік корисних актуальних онлайн-ресурсів для швидшого перетину кордону, де постійно оновлюється інформація і регулярно фіксується навантаження на пунктах пропуску, де можна переглянути ситуацію на кордоні в реальному часі:
Інтерактивна мапа Державної прикордонної служби України
Відображаються виключно актуальні пункти пропуску.
Червоним, синім та зеленим кольорами позначено високу, середню та низьку завантаженість пункту пропуску (ПП).
Клік на іконку, що відповідає потрібному ПП, дає можливість отримати інформацію про види сполучення, категорії та місце розташування пропускного пункту, переглянути кількість легкових та вантажних автівок у черзі.
Зображення 1
Ресурс: Державна прикордонна служба.
Стан на 20.04.2023
Бот для поширення актуальної інформації щодо перетину кордонів України
Клікнувши “start” для активації бота та обравши країну, до якої заплановано виїзд, користувач отримує корисні посилання з інформацією про трансфери, житло, необхідні документи для перетину кордону тощо. У чаті користувач може задати запитання про завантаженість ПП і отримати відповідь від інших користувачів чату.
Зображення 2
Ресурс: телеграм-бот «Кордони України Інфо»
Стан на 20.04.2023
Ресурс «Моніторинг черг на кордоні України»
Сервіс у вигляді Google-таблиці з інформацією про черги на всіх активних пунктах пропуску, кількість людей чи автомобілів на кордоні та орієнтовний час очікування. Обравши у таблиці потрібний ПП, користувач може перейти у відповідні телеграм-канали, де українці, які тільки-но перетнули кордон або просто зараз стоять у черзі, обмінюються актуальною інформацією.
Зображення 3
Ресурс: Google-таблиця «Моніторинг черг на кордоні України»
Стан на 20.04.2023
Інтерактивна мапа Держмитслужби
Спеціальна карта, на якій Держмитслужба щодня публікує інформацію про черги на ПП. Кольором позначено ПП відповідно до стану завантаженості: зеленим - ті, що найменш завантажені, світло-зеленим - ті, що помірно завантажені, жовтим - ті, що середньо завантажені, помаранчевим - ті, що найбільше завантажені, сірим - ті, що тимчасово зачинені. На карті також можна побачити, через які пункти можуть проїхати вантажівки.
Зображення 4
Ресурс: Держмитслужба
Стан на 20.04.2023
Сервіс Держмитслужби
Сервіс дає можливість отримати інформацію про Час очікування в пунктах пропуску на в'їзд та виїзд з України
Зображення 5
Ресурс: Держмитслужба
Стан на 20.04.2023
Facebook від Західного регіонального управління Держприкордонслужби України-Західний кордон
На офіційній сторінці у Facebook фіксують інформацію про стан черг перед пунктами пропуску із сусідніми державами на виїзд з України, а також у напрямку України. Тут кожні 3 години оновлюється інформація про стан черг на ПП. Українці, які прямують за кордон або повертаються в Україну можуть відстежувати онлайн стан черг на ПП.
Зображення 6
Ресурс: Facebook Західного управління Держприкордонслужби
Стан на 20.04.2023
Телеграм - чати пунктів пропуску
Волонтерами було створено телеграм-чати кількох ПП під девізом «Тут ми об'єднуємось, стоячи в черзі на кордоні, та допомагаємо один одному». У цих телеграм-чатах користувачі можуть задавати питання про стан завантаженості ПП чи інші питання, пов’язані з перетином кордону, і отримувати відповіді від інших користувачів чатів.
- Краківець
https://t.me/krakivets_help - Рава-Руська
https://t.me/rawa_ruska_help - Устилуг
https://t.me/ustyluh_help - Шегинi
https://t.me/shehyni_help - Ягодин
https://t.me/yagodyn_help - Грушів
https://t.me/hrushiv_help
Для українців, які повертають додому, допоможуть ресурси сусідніх з Україною країн, де можна дізнатися про стан завантаженості та навіть подивитися онлан-трансляцію з ПП.
Офіційні інформаційні сервіси суміжних країн
Інформацію щодо стану черг на в’їзд до України можна переглянути, скориставшись цими джерелами:
- з Республіки Польща
- зі Словацької Республіки
- з Угорщини(необхідно натиснути на назву конкретного пункту пропуску)
- з Румунії
- з Республіки Молдова
Онлайн-трансляція з пунктів пропуску на кордоні України та Польщі
Польський ресурсі дає можливість переглянути наживо відео-потік з камер відеоспостереження з ПП на кордоні України та Польщі та самостійно оцінити погодні умови в напрямках в’їзду та виїзду з Польщі та України, розмір черги тощо.
Користуйтеся цими ресурсами, коли плануєте перетин кордону. Це допоможе вам зробити це зручно і швидко.
І не забувайте, що на сайті FinBest ви можете придбати онлайн обов’язковий для тих, хто їде за кордон на власному авто, поліс «Зерена карта». Для цього просто перейдіть за посиланням https://finbest.com.ua/greencard
Корисно буде також придбати тревел поліс, який допоможе у разі виникнення проблем зі здоров’ям, втрати багажу чи документів, настання інших непередбачуваних ситуацій. Про цей поліс обов’язково варто задуматися тим, хто відправився за кордон з дітками чи літніми людьми. Щоб придбати туристичну страховку, перейдіть за посиланням https://finbest.com.ua/tourism.
Якщо ви повертаєтесь в Україну на власному автомобілі, пам’ятайте про необхідність мати діючий поліс ОСЦПВ. Автоцивілку ви можете придбати онлайн у кілька кліків за посиланням https://finbest.com.ua/osago. За лічені хвилини ви матимете на пошті електронний поліс.
Електронний сервіс FinBest бажає вам безпечної дороги!
FinBest – зручний онлайн-агрегатор для обрання найоптимальніших страхових пропозицій від лідерів фінансового ринку
Швидке оформлення електронних страхових полісів автоцивілки та ДЦВ, зеленої картки, КАСКО та страховок для подорожуючих за кордон