Поліс «Зелена картка» - 2022. Особливості придбання в умовах воєнного стану
З початку збройної агресії проти України наші громадяни, виїжджаючи за кордон у пошуках прихистку на власному авто, перетинали кордони Польщі, Словаччини, Угорщини та Молдови без полісів «Зелена картка».
Ми дуже вдячні країнам-сусідкам за підтримку українців, які на початку війни через форс-мажорні обставини не мали жодної можливості придбати ці поліси.
Проте 28 квітня 2022 року іноземні партнери проінформували Національний банк України про те, що вимагатимуть під час перетину кордону міжнародний страховий сертифікат, який забезпечує відшкодування збитків, заподіяних життю, здоров’ю та/або майну третіх осіб унаслідок ДТП.
У зв'язку з цим регулятор рекомендує громадянам України, які виїжджають за кордон на власному автомобілі, мати чинну «Зелену картку». Це надзвичайно важливо, адже у разі ДТП із винуватця не знімається обов'язок відшкодування витрат, а без «зеленки» заплатити постраждалому доведеться самостійно.
За два місяці війти українські страховики разом із МТСБУ вже налагодили логістичні процеси і відпрацювали оптимальні умови придбання та користування страховим полісом, який застосовується у країнах-членах міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка». У зв'язку з воєнним станом було суттєво спрощено процес оформлення поліса, запроваджено його онлайн-оформлення через генерування відповідних pdf-файлів (електронний поліс). Країни-члени системи «Зелена картка» визнають українські електронні поліси, їх можна пред’являти з будь-якого гаджета в електронному вигляді.
Вартість полісу залежить від типу транспортного засобу, країни відвідування та терміну дії договору страхування. Поліси видаються на мінімальний строк – 15 днів, максимальний – не перевищує 1 рік.
FinBest – зручний онлайн-агрегатор для обрання найоптимальніших страхових пропозицій від лідерів фінансового ринку
Швидке оформлення електронних страхових полісів автоцивілки та ДЦВ, зеленої картки, КАСКО та страховок для подорожуючих за кордон