МТСБУ з 15.03.2024 оновлює ціну міжнародного страхового сертифіката «Зелена картка»
Міжнародна страховка «Зелена картка» — обов'язковий документ для поїздок за кордон на власному авто, необхідний для перетину кордону України документ, який перевіряється митниками на митному кордоні або поліцейськими у країні перебування.
Ціну цього поліса встановлює Моторно (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ). Розміри страхових платежів за цим видом страхування періодично переглядаються. Станом на сьогодні ще діють тарифи, які набрали чинності о 00.00 годин 22.12.2023, проте 13.03.2024 на сайті МТСБУ з’явилося повідомлення про підвищення вартості поліса міжнародного страхування Green card.
МТСБУ називає чергове підвищення розмірів страхових платежів необхідним кроком задля забезпечення страхувальників надійним захистом у випадку ДТП за кордоном і наводить кілька аргументів, які пояснюють необхідність збільшення вартості «Зеленої картки».
Серед аргументів:
-
Зростання суми середньої страхової виплати
Не в останню чергу це зумовлено впливом інфляційних чинників у країнах-членах міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка», наприклад, загальним здорожченням вартості деталей транспортних засобів та ремонтних робіт. -
Збільшення кількості вимог за наслідками страхових випадків з вини українських водіїв за кордоном.
Частота настання страхових випадків за останній час зросла на 25% через зростання кількості українських ТЗ за кордоном, а також збільшення терміну їх перебування. Це спричинило зростання кількості ДТП за участі українських водіїв, наслідком чого стало стрімке зростання числа вимог від постраждалих в таких ДТП, які адресуються до українських страховиків за договорами «Зелена картка». -
Зміна структури страхового портфелю за типами транспортних засобів.
За підсумками двох останніх років зросла частка легкових ТЗ у структурі страхового портфелю страховиків. Цей тип транспортних засобів зазвичай частіше потрапляє у ДТП, що суттєво впливає на показники збитковості за договорами страхування. -
Клієнти частіше укладають тривалі договори страхування.
Збільшилась кількість довготривалих договорів страхування. Якщо раніше більшість договорів страхування “Зелена картка” укладалися терміном на 15 днів, то зараз спостерігається зростання кількості річних договорів. -
Потреба страховиків у достатньому фінансовому забезпеченні страхових резервів за договорами міжнародного страхування «Зелена картка»
В європейських країнах ліміти сум відшкодування постраждалим у ДТП сягають мільйонів євро, а в деяких взагалі необмежені.
Отже, відповідно до офіційної інформації з 00.00 годин 15.03.2024 вводяться в дію:
- Розміри єдиних страхових платежів за договорами міжнародного обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, зареєстрованих в Україні, з дією на території країн - членів міжнародної системи "Зелена картка" (крім Росії та Білорусії):
- Розміри єдиних страхових платежів за договорами міжнародного обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, зареєстрованих в Україні, з дією на території країн – Азербайджан, Молдова:
Бажаєте оформити страховий поліс «Зелена картка» для виїзду за межі України, скористайтеся зручним страховим онлайн-агрегатором FinBest.
Убезпечте себе під час перебування за кордоном.
FinBest – ваш гід з онлайн-страхування.
FinBest – зручний онлайн-агрегатор для обрання найоптимальніших страхових пропозицій від лідерів фінансового ринку
Швидке оформлення електронних страхових полісів автоцивілки та ДЦВ, зеленої картки, КАСКО та страховок для подорожуючих за кордон