![Фахівці ФінБест розповідають про переваги електронного поліса ОСЦПВ (ОСАГО) Швидко і безпечно купити автоцивілку онлайн на сайті агрегатора FinBest: зручно зберігати, просто перевіряти чинність на сайті МТСБУ](/assets/images/osago-how-easy-buy-and-check-original.jpg)
Автоцивілка онлайн: як легко купити електронний поліс та перевірити його справжність
Сумлінні автовласники знають, що автомобіль – це не лише зручність і величезна кількість різноманітних можливостей та вигод, але ще й неабияка відповідальність. Сідаючи за кермо, водій повинен подбати про власну безпеку, а також про безпеку пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Наявність поліса ОСЦПВ – це вимога Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», а за відсутність «державної страховки» передбачено штраф у розмірі 425,00 грн. Тож відповідальний водій ніколи не сяде за кермо автомобіля без чинної автоцивілки.
Переваги оформлення поліса ОСЦПВ онлайн
Оскільки відвідання офісу страхової компанії для оформлення класичного «зеленого бланку» обов’язкової страховки – процес незручний, а іноді і неможливий, то останнім часом набуває популярності придбання автоцивілки онлайн на сайтах-агрегаторах.
Оформлення страхового договору онлайн має низку беззаперечних переваг:
- По-перше, це легко і швидко. Автовласник витратить лічені хвилина на весь процес придбання електронного поліса ОСЦПВ від заповнення простої стислої анкети з інформацією про автівку та місце реєстрації її власника до отримання чинного страхового договору на email.
- По-друге, це раціонально. Нема потреби витрачати час, енергію та кошти на поїздку до страхової компанії, заповнення паперових документів та очікування виготовлення страхового договору на паперовому носії з підписами та печатками, бо це можна зробити будь-де і будь-коли у зручний час прямо зі смартфона.
- По-третє, це ефективно. Автовласник має можливість самостійно вивчити та порівняти всі пропозиції страхових партнерів онлайн-агрегатора, використовуючи онлайн-калькулятор з системою фільтрів, не кваплячись, порахувати вартість страховки, визначитись з власними вподобаннями та обрати умови страхового поліса, який найбільше відповідає вимогам та бюджетним очікуванням
- По-четверте, це безпечно. Незважаючи на певну упередженість водіїв, пов’язану з «нематеріальністю» електронного поліса, який не можна «помацати», виготовлений на паперовому бланку страховий договір значно легше підробити. Крім того, досить легко припуститися помилки під час оформлення автоцивілки на паперовому носії і помітити це лише пізніше під час перевірки її чинності, на відміну він е-поліса, коректність заповнення якого контролює безпосередньо онлайн-агрегатор, сигналізуючи про можливі помилки шляхом появи системних повідомлень у процесі оформлення електронної страховки.
- По-п’яте, це зручно. Цифрову страховку ОСЦПВ, яку комфортно зберігати у смартфоні чи на будь-якому іншому гаджеті, неможливо загубити чи зіпсувати (на відміну від паперового договору), легко знайти, щоб пред’явити у разі перевірки на дорозі, просто відновити, якщо випадково видалив файл з диджитал-автоцивілкою.
- По-шосте, це екологічно. Це найменш очевидна, але дуже важлива для сучасної людини, перевага електронного поліса, оскільки цифровий формат обов’язкової автоцивілки – це посильний вклад автовласника в охорону довкілля та збереження природних ресурсів.
Коли необхідно знати, що автомобіль має чинний страховий поліс
Певні перестороги щодо цифрової форми поліса ОСЦПВ, які досі зустрічаються серед водіїв, спонукають їх частіше задумуватися про перевірку чинності придбаної на онлайн-агрегаторі автоцивілки.
Зразу скажемо, що такі побоювання водіїв марні, адже електронні поліси, оформлені онлайн на перевіреному сайті, миттєво реєструється у базі Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) і можуть бути перевірені на чинність у будь-який момент 24/7.
Проте, існують ситуації, коли справді важливо мати можливість оперативно перевірити офіційний статус обов’язкової страховки. Знати, чи чинний поліс ОСЦПВ, важливо у таких ситуаціях:
- Перед підписанням угоди про придбання вживаного автомобіля. Покупцю необхідно знати, чи оформив попередній власник обов’язкову автомобільну страховку, та чи чинна вона на момент придбання транспортного засобу.
- Після придбання нового автомобіля. Автовласнику, який купив електронну автоцивілку, необхідно пересвідчитися, що поліс набрав чинності, і можна впевнено сідати за кермо автівки.
- У разі ДТП. Важливо пересвідчитися, що інший учасник страхової події має чинний на дату аварії поліс ОСЦПВ.
- Задля власного спокою. Сумлінний автовласник контролює термін дії страхового поліса (для автоцивілки цей термін складає 1 рік), тому заздалегідь подбає про пролонгацію договору ОСЦПВ. Проте, він може не пам’ятати, коли саме закінчується його страховка і слід купувати новий поліс, то щоб не потрапити у неприємну ситуацію під час перевірки, варто глянути, коли саме автоцивілка втрачає чинність.
Як переконатися у чинності автоцивілки
Нема нічого простішого, ніж перевірка статусу цифрового поліса ОСЦПВ в онлайн-режимі у централізованій базі Моторного (транспортного) страхового бюро України. Для зручності користувачів було створено надзвичайно просту форму на сайті МТСБУ, де можна миттєво дізнатися всю інформацію про чинну автоцивілку, здійснивши пошук за державним номером ТЗ, номером поліса ОСЦПВ чи VIN-кодом ТЗ.
Обравши зручний тип запиту, зазначивши потрібні дані та натиснувши кнопку «Перевірити», автовласник миттєво отримає повну інформацію про чинну автоцивілку, страховика, у якого було придбано поліс, та застрахований транспортний засіб.
Результат пошуку або заспокоїть автовласника, або навпаки спонукатиме його до певних дії. Адже система може проінформувати користувача, що дані про запитуваний поліс відсутні.
Це можливо у таких ситуаціях:
- Купуючи автоцивілку, автовласник скористався послугами неперевіреного страховика і придбав недійсний поліс.
- Автовласник купував паперовий поліс ОСЦПВ в офісі страхової компанії, і представник страховика просто не встиг внести необхідні дані про страховку в центральну базу даних.
Такого не трапляється при придбанні автоцивілки онлайн, оскільки реєстрація електронного поліса в базі МТСБУ відбувається миттєво. Крім того, можливі ситуації, коли система МТСБУ на запит автовласника може видати кілька записів. Це можливо у ситуації, коли:
- Під одним державним номером можуть бути зареєстровані ТЗ різних категорій, наприклад, легковий автомобіль, вантажівка і автобус.
- На один автомобіль було придбано кілька полісів, наприклад, автовласник оформив поліс ОСЦПВ у період, коли діяла страховка, придбана попереднім власником, або автоцивілку придбали родичі автовласника, не дізнавшись у нього заздалегідь про наявність чинного страхового поліса. Таку ситуацію варто обговорити зі страховиком, оскільки у разі ДТП можуть виникнути труднощі в процесі врегулювання.
Автоцивілка-онлайн – це справді зручно: легко купувати, легко зберігати, легко контролювати. І потрібно пам’ятати, що поліс ОСЦПВ – це не лише вимога закону, яким не варто нехтувати, але й потужний захист.
![](/assets/images/footer-globe.png)
FinBest — зручний онлайн-агрегатор для обрання найоптимальніших страхових пропозицій від лідерів фінансового ринку
Швидке оформлення електронних страхових полісів автоцивілки та ДЦВ, зеленої картки, КАСКО та страховок для подорожуючих за кордон