Чи купувати поліс ОСЦПВ для автомобіля під час війни
Переконані, що більшість автовласників, особливо тих, хто мешкає на прифронтових територіях, замислювалася над цим запитанням. То чи варто витрачати кошти і час, щоб застрахувати автомобіль, який будь-якої миті може бути пошкодженим або навіть знищеним через близькість ведення бойових дій?
Наша відповідь однозначна:
Так, поліс ОСЦПВ або автоцивілка чи ОСАГО, як звикли називати цю автомобільну страховку українські водії, є обов’язковою для кожного автовласника.
Купувати автоцивілку потрібно навіть під час війни
ОСЦПВ — це обов'язковий вид страхування відповідальності водія, який регулюється Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
Відповідно до вітчизняного законодавства кожен водій, який сідає за кермо, мусить мати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт), посвідчення водія, а також чинний поліс обов’язкового страхування цивільної відповідальності. І дію цього закону ніхто не відміняв навіть під час війни. Ба більше, за відсутність цивілки передбачено відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 425,00 грн, які необхідно сплатити протягом 15 днів з моменту фіксації правопорушення, бо якщо цей платіж буде проігноровано і не сплачено вчасно, сума штрафу подвоїться і складатиме вже 850,00 грн.
Згідно з нормами цього закону від обов’язкового оформлення автоцивілки під час війни звільняються лише учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, особи з інвалідністю внаслідок війни, інваліди І групи, а також особи, які керують транспортним засобом, який належить інваліду І групи. Якщо власник автомобіля не належить до жодної з перелічених категорій, він мусить придбати обов’язкову автоцивілку для своєї автівки.
Чи можна користуватися полісом ОСЦПВ, оформленим онлайн
Особисте відвідання відділення страхової компанії з метою оформлення договору страхування в умовах війни може бути досить проблематичним. Але автовласник може придбати електронний поліс, наприклад, на сайті онлайн-агрегатора, де можна обрати страхову пропозицію від рейтингових вітчизняних страховиків і де це можна зробити будь-коли у форматі 24/7, перебуваючи у будь-якому населеному пункті України чи навіть за кордоном. Єдиною важливою умовою для оформлення електронного страхового договору ОСАГО є доступ до інтернету. При цьому придбана онлайн автоцивілка має таку само юридичну силу, як і традиційний паперовий договір ОСЦПВ, випущений на всім відомому зеленому бланку.
Чи покриває автоцивілка воєнні ризики
Наша відповідь:
Ні, поліс ОСЦПВ передбачає страхування відповідальності водія і не передбачає страховий захист його транспортного засобу. Автовласник, який хотів би отримати відшкодування у разі пошкодження автомобіля під час обстрілів у наслідок попадання снарядів чи падінь уламків ракет / БПЛА, повинен задуматися про придбання договору КАСКО.
Автоцивілка передбачає виплату третім особам у разі, якщо власник поліса здійснить ДТП, де буде пошкоджено інші автомобілі чи постраждають люди. Тоді страхова компанія власника ОСАГО відшкодує збитки потерпілим (до 160000,00 грн за пошкоджене майно, до 32000,00 грн за шкоду, нанесену життю і здоров’ю).
Чому не варто нехтувати придбанням поліса ОСЦПВ
По-перше, наявність автоцивілки – пряма вимога національного законодавства. Дія воєнного стану не знімає зі співвітчизників відповідальності за невиконання норм закону.
По-друге, недорога обов’язкова автомобільна страховка може заощадити водію суттєві кошти у неприємній ситуації на дорозі, у яку може потрапити кожен.
FinBest — зручний онлайн-агрегатор для обрання найоптимальніших страхових пропозицій від лідерів фінансового ринку
Швидке оформлення електронних страхових полісів автоцивілки та ДЦВ, зеленої картки, КАСКО та страховок для подорожуючих за кордон